okullarda disiplin sorunu

tyler354

Üye
Üye
Arkadaşlar öğretmenlikten eskisi gibi zevk alıyor musunuz?Artık hiç bir saygınlığımız kalmadı gibi çoluk çocuğun ve velinin maskarası olduk.Maalesef geçme kalmanın olmadığı bu sistemde dersimizin ağırlığıda olmuyor.Zorunlu eğitim olduğu için okumak istemeyen çocuğu da aynı sınıfta tutmak diğer çocuklara haksızlık oluyor eskiden okumaya kabiliyeti olan öğrenci ortaokula devam eder kabiliyeti olmayan ise bir ustanın yanında meslek öğrenirdi şimdi ise kabiliyeti olmayan öğrenciyide mecbur tutuyoruz bu da o çocukların birtakım disiplin sorunlarına neden oluyor ders anlatıyorsunuz örneğin izmirin yunan işgalini arkadan ilgisiz bir öğrenci argo bir tabir kullanıyor ve siz hiç bir şey yapamıyorsunuz çünkü okuldan uzaklaştırma yok yada başka bir okula yollansa başka bir öğretmenin başına bela olacak siz bu çocuğa sert yapmaya kalsanız hemen kötü öğretmen olursunuz enteresan yani.Her şeyde reforma gitmek isteyen meb keşke şu ilköğretim kurumları disiplin yönetmeliğini yeniden düzenlese

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Çok çok haklısın hocam...Sınıfların yarısı okulla ilgisi olmayan öğrencilerden oluşuyor...Kitap, defter getirmeyen öğrenciler var...Yok yazamıyorsunuz, sınıftan atamıyorsunuz...Kendi aralarında ve herkesin duyabileceği şekilde argo ve küfürlü konuşuluyor...Utanma yok...İdareye söylersen, sınıf yönetimi konusunda yetersiz kabul ediliyorsun...Söylemezsen nereye kadar..."Çalışkan öğrencilerin çalışması engelleniyor" dediğinde "öğrenmeseler de olur, sınıfın düzeni korunsun yeter" deniyor...İnanın her yıl bir öncekinden beter oluyor...Bir de idarecilerimiz sanki hiç öğretmenlik yapmamışlar gibi konuşuyorlar ya, anlayamıyorum...Allah yardımcımız olsun...

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

daha geçen gün bu konu ile ilgili toplantı yaptık.. müdür beyin dediği şu: öğrenci bişey yaptı mı tutun tutanağınızı.. sonra bir daha bişey yaparsa tekrar tutanak tutun velisini çağırıp konuşalım. sonra bir daha bişey yaparsa resmi işlem neyse yaparız.. ben öğrencinin 3 defa aynı hatayı yapmasını mı bekleyecem yaptırım uygulanabilmesi için? ki dediğim gibi 3ünde de aynı hatayı yapması gerekiyormuş.. yani tamamen öğrenciden yana bir disiplin yönetmeliği var. öğretmeni düşünen yok.. zaten olsaydı öğretmen ihbar hattı mı oluşturulurdu..

zeki doğan

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
sosyalciniz.net

Bize de aynı şeyler söylendi...Ama iş o noktaya geldiğinde kanunlar, yönetmelikler, öğrenciyi kazanalım v.s, v.s, v.s...5 kez de tutanak tutsanız bir şekilde kılıfına uydurulup öğrenci lehine işletiliyor...Tüm yönetmelikler öğretmenin aleyhine...

tarihci_45

Aktif Üye
Üye

Bu sistemle çok daha kötü şeyler olacak korkarım ...