Öğretmenlere Rotasyon Yapılmasını Uygun Buluyor musunuz?

• Evet uygulanmalıdır

Kullanılan: 626 51.6%
  • Hayır Uygulanmamalıdır.

Kullanılan: 588 48.4%

• Kullanılan toplam oy
    1,214

Cumali Güler

zalatar
Moderatör

TBMM çıkardığı kanundaki ibare şu şekilde:

Milli Eğitim il içi ve il dışı rotasyonu yönetmelikle belirler.

bugün il içi oldu.Hadi bir şekilde kabullendik gittik kabul ya ileride il dışı rotasyon gelirse? Eş durumu tayinlerinleri ile oynadıalr artık istediğin her ile isteyemiyorsun.Yarın eşin başka bir ilde sen başka bir ilde nasıl olacak? Bir çok arkadaş borç içinde ev satın aldı nasıl işin içinden çıakcak? ya en önemlisi aile bütünlüğü ??

axisios

Üye
Üye

eskiden seçimden önce iller arasına çok yer açarlardı oy alalım diye.şimdi ise mevcut hakları bile kısıtlıyolar.kendilerine çok güveniyolar demek ki.anayasayı değiştirecek kadar oy alabileceklermi ona uğraşsalarya

şükrü58

Üye
Üye
eğitimin bütün sorunlar bitti, tek sıkıntı olan öğretmenlerin rotasyonu kaldı.

ulas30

Üye
Üye

yorumlara baktım çok ayıpladım.insan kendi meslektaşına fosilleşmişler diye sıfat takarsa velilerin, öğrencilerin,öğretmene saygı duymamaları normal.bu kişiler önce fosilleşmiş diye nitelendiği arkadaşlarının eğitimine,tecrübesine,bilgi birikimine saygı göstersinler.yani kısaca insan olmayı öğrensinler.

GOCMAR

Üye
Üye

18 YIL KÖYLERDE ÇALIŞTIM SONUNDA MERKEZE GELDİK EVİMİZİ ONA GÖRE ALDIK ÇOCUKLARIM OKULA BAŞLADI.OKUL ÇEVRESİNİ TANIDIK ÖĞRENCİLER ALIŞTI. BENİM OKULDA 2 YILLIK ARKADAŞLAR VAR MERKEZDE GÖREVE BAŞLAMIŞ ONLARIN DERDİ YOK 22 YIL OKUL OKUL DOLAŞAN BEN KASABA VE KÖYLERE GERİ GİDECEĞİM. EĞER BU ADALETSE HAKLISINIZ. UNUTMAYIN ÖĞRETMENE ROTASYON, ÖĞRENCİYE ROTASYONDUR. EĞİTİM ŞURASINDA OKUL BAŞARISI İÇİN MÜDÜR VE ÖĞRETMENİN DEVAMLILIĞI SAĞLANMALI KARARI ALINMIŞTI. SAYGILAR.