İnk. Ta. ve Atatürkçülük ders saatinin indirilmesine karşı YAPABİLECEKLERİMİZ

ezgim169

Üye
Üye

İşi siyasete bina edenleri kınıyorum.Evet bir hedesizlik söz konusu Milli Eğitimimizde.Ancak,AKP nin siyasetine kızıp işi bu noktaya getirmek eğitimci arkadaşlara hiç yakışmıyor.Siyasi görüşümüz elbet olacak ama kendi görüşümüze göre mi insan yetiştireceğiz.Evet diyorsanız AKP nin yaptıklarını eleştirme hakkına sahip de değilsiniz.Nesil daha bilinçli bence.Ancak İnkılap Tarihinin 2 saat olması mı bilinçsiz nesil yetiştirmek!Oysa daha 2 sene önce de İnk Tar 2 saat değil miydi?Ozaman niçin bu söylemler yoktu.Kanımca Milli Eğitimdeki ilkesizlik ve hedefsizlik bunun başlıca nedeni.Ayrıca her iktidar değişikliğinde partilerin kendi ideolojilerini yansıtma politikaları da cabası.Suçu sadece böyle geçiştirmek olmaz.Burda bazı arkadaşların ek ders bakımından olaya yaklaşmaları ise eğitimciliğimizin ne hallere düştüğünü sorgulama imkanı sundu bana.

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

olaya ekders açısından yaklaşmayan arkadaşlara ekderssiz özlük hakları yenmiş bir ömür dilerim
ders saatinin azalması olabilir bu sene azalır seneye artar burada 4. 5 . sınıf öğretmenleri girmedikleri halde tam ekders alırken bizler anca bulmamız eşitsizlik ve özlük hakkı maduriyetidir
maddi hesaplar yapmayalım gibi ucuz edebiyatlara bence hiç gerek yok
maduriyetin farkında olup yönetmelik değiştirlmesi talebi bu

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

biz Türkler kınamaktan başka birşey yapıyor muyuz diye düşünmüşümdür hep. dağda askerimiz şehit olur yetkili çıkar "kınar". israil gemilere saldırır yetkili çıkar "kınar" birisi istanbulda bomba patlatır yetkili çıkar "kınar" Amerika Irak'a saldırır yetkilimiz çıkar "kınar" inkılap tarihi dersi iki saate düşer öğretmenler çıkar "kınar" bir iki kişi (buna ben de dahil) bunu siyasetle ilişkilendirir bir iki öğretmenim çıkar "kınar" bi kişi artık bu bunalımdan çıkmak için biraz da sinirle bir espri yapar öğretmenim çıkar "kınar".
kınayan sayın öğretmenlerim biz işi siyasete vursak da elimizden geleni yapıyoruz. bu iş için milletvekilleri ile de görüşüyoruz. (parti ayırmadan) elimde olan tüm imkanları kullanıyorum. ama gündemi de takip ediyoruz. ediyoruz ki gidiş hakkında yorumda bulunuyoruz.
iki sene önce de öğretmenlerim ders saatinin yetersizliğinden bahsediyordu. temel derslere bakın: inkılap kadar az olan var mı? İngilizce? Fen? hangisi bu kadar az? evet ingilizce önemli ders. fen de önemli ders. inkılap da.. 2 saatte ders mi anlatırsınız, sbs için bilgi mi verirsiniz, püf noktalardan mı bahsedersiniz? neyi nasıl yetiştirirsiniz bilmiyorum ama yetiştirilmiyor.
milli eğitim bir lego tasarımı değildir. her gelen şurasını değiştireyim burasını değiştireyim diyerek bu sistemle oyuncak misali oynayamaz. oks kötüydü değiştirdik sbs yaptık; şimdi de öğrencilerimiz hep mi sınava girecek deyip oksye dönüyoruz. şu ders bu kadar saatle tutmadı, bu kadar yapalım. okullar deneme yanılma merkezi değildir. öğrenciler de birer fare olarak, kobay olarak görülmemelidir. ama ne yazık ki bu günkü eğitim sistemimiz bir araştırma merkezindeymişçesine öğrencileri birer kobay, okulları birer deney alanı, öğretmenleri de birer sabır deneme alanı olarak görmektedir.
olaya ek ders olarak da bakmıyorum. 15 saat çalışır maaşımı alırım. bu bana yeter. yetmezse gider haftanın 4 günü de başka yerde iş bulurum. bu da bu kadar basit bir olaydır.
yazdıklarımla kimseyi kırmak istemedim. umarım kırmamışımdır da. kırdıysam da affola.

D

denrelend

Misafir
Ziyaretçi

sayın hocam bundan önceki milli eğitim bakanımız sayın çelik de öğretmen maaşlarından yakınan öğretmenler için bunları söylemişti
demek ki sizin çözümünüz de aynı
siz ekders problemini gider başka yerde çalışırım olarak görebilirsiniz
ancak memurlar .net de branş öğretmeni ekders sorunu konulu foruma giderseniz olayı basit bir ekders sorunu yada maddi hesaplar değil eşitsizlik adaletsizlik olarak da görenlerin de olduğunu fark edersiniz
derse girmeden idari görevli olunan bir sistemin tam da dışında olmak eleştiriliyor
ama birileri bunları söylediğimizde kutsal öğretmen oyunları ile manevi duygularımızdan oynayarak bizleri maddiatçı gösterek özlük haklarımızı geriden sessiz takip etmemizi sağlıyor
ancak benim maaşım yeterli ekderse de ihtiyacım yok diyorsanız türkiye gerçeklilğinin dışında bir istisnai durumu temsil ediyorsunuz demektir
ama yine de çalışmalarınızdan bahsettiniz birşeyler değişirse bunda biraz da olsa emeğiniz varsa ne mutlu size bana herkese

ozkanderya22

Çalışkan Üye
Üye
Web sitesi
kesansatranc.com

benim cevabım size değildi hocam. tabi ki herkes daha fazla para kazanmak ister. buna ben de dahilim. ama bu olayı ek dersten öte bir olay olarak görüyorum ben. bunlar benim görüşlerim tabiki de.