09 10 2013 İtibari İle Konularda Nerelerdeyiz?

denizyildizii

Üye
Üye

bu sene sadece 8 leri aldım ve 2 ders saatiyle ancak cepheleri bitirebildim.nefes almadan anlatsak bile bu ders nasıl yetişir bilmiyorum.bu kadar sürecede nasıl başarı bekliyorlar bizden :( ALLAH yardımcımız olsun...

ayşeuzun

Aktif Üye
Üye

5 : yemekler filan
6: coğrafi konuma geçecm
7:nüfus piramitleri
8: mondrosa geçecm

cenksen03

Üye
Üye

4 saat inkılap işliyorum (22.10.2013 tarihi için) Kongreleri anlatıyorum. Defter kitap kullanıyor ve sunu ile ders anlatıyor olmama rağmen benden 2 hafta önde gidenleri görünce şaşrıdım. Sınıfta tekrar yapma ihtiyacı duyuyorum aksi takdirde herşeyi unutacaklarmış gibi geliyor. Yazma konusuna gelince. Bence hamallıktan başka birşey değil hem zaman kaybı hemde yorucu. Sözünözü yayınlarını defter kitaba ek olarak aldırdım. ünite ünite değil konu konu olayları değerlendirmiş ve her konu sonunda etkinlik ve test var. yazarak çalışan öğrencilerim şikayetçi ama başka çözüm yolu yok. evde yazma ödevi içime sinmiyor hatta çalışma kitabını bile birlikte yapıyorum. Yüzde sekseni uyduruk ödev yapıp getiriyor. Böyle daha sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

kayýbey

Yeni Üye
Üye

arkadaşlar ben 7 yıl idarecilik yaptım. O dönemde 6. ve 7. sınıf sosyal bilgilere hiç girmedim. İdareciliği bıraktım. şu anda 5 ve 6. sınıflara giriyorum. Gördüğüm şu 5. sınıflarda konular boş zaman fazla. 6. sınıflarda ise konuların verilen sürelerde yetiştirilmesi imkansız gibi duruyor. Örneğin yeryüzünde yaşam 15 ders saatine nasıl sığdırılır. Ölçekler ve konum 3 derse; farklı yaşam ve iklim 2 derse; uygarlıklar 5 derse nasıl sığdırılıyor? Bu konuda arkadaşlardan ciddi anlamda yardım bekliyorum.

gigiç

Üye
Üye

8 lerde not tutturmak artık zaman kaybından başka bir şey değil.