SOSYALIMO 4 DENEME SORU 10

sosyohak

Üye
Üye
Arkadaşlar soruya bakarmısınız görüşleriniz nelerdir .

Ekli dosyalar

• 1459408087425507793619.jpg
    1459408087425507793619.jpg
    810.2 KB · Görüntüleme: 199

alniak

Üye
Üye

soruda ki bilgilerden yola çıktığımızda bu dönemde yazılan bu eser hem edebiyat hemde sonuç itibariyle kültürel bir çalışmadır. görsel bir materyal olsaydı yani tablo gibi o zaman sanat da olurdu cevap I ve III

Şeyhmus Yüce

Site Yöneticisi
Yönetici
Admin
Web sitesi
www.sosyalbilgiler.biz

Hocam sorunun cevabı 1 ve 3'tür. Metne göre dediği için sanat ile ilgili doğrudan bir bilgiye ulaşamıyoruz. Bazı kişiler Edebiyat ürünlerinin yazılı bir sanat ürünü olduğu için haklı olarak bunu sanat olarak yorumlamaktadır.Ancak edebiyatın bir sanat mı, yoksa bir bilim mi olduğu üzerine tartışmalar hala bile yapılmaktadır. Öğrencileri sınava hazırladığımız için ve sınavı da Milli Eğitim Bakanlığı hazırladığı için onların soru mantığına göre hareket etmeliyiz bazı durumlarda. Örnek 2014 Nisan ayında yapılan TEOG sınavında neredeyse bunun benzeri bir soru aşağıda gösterilmiştir.

sosyohak

Üye
Üye

Ş.Yüce' Alıntı:
Hocam sorunun cevabı 1 ve 3'tür. Metne göre dediği için sanat ile ilgili doğrudan bir bilgiye ulaşamıyoruz. Bazı kişiler Edebiyat ürünlerinin yazılı bir sanat ürünü olduğu için haklı olarak bunu sanat olarak yorumlamaktadır.Ancak edebiyatın bir sanat mı, yoksa bir bilim mi olduğu üzerine tartışmalar hala bile yapılmaktadır. Öğrencileri sınava hazırladığımız için ve sınavı da Milli Eğitim Bakanlığı hazırladığı için onların soru mantığına göre hareket etmeliyiz bazı durumlarda. Örnek 2014 Nisan ayında yapılan TEOG sınavında neredeyse bunun benzeri bir soru aşağıda gösterilmiştir.

hocam benim görüşüm kültür şıkkı verilmemeli bu soruda .çünkü kültür kapsamlı ve geniş zamanında oluşan bir kavram edebiyatı dahil edip sanatı dahil etmemekte olmaz diye düşünüyorum. meb kazanımlarda kültüre vurgu yapmamış.
((7. Örnek eser incelemeleri yaparak dönemin toplumsal olaylarının sanat ve edebiyat üzerine yansımalarını fark eder.))